| tacanel a întrebat:

imi poate zice cineva care stie sigur cum fac daca vreau sa dau telefon din Anglia in Romania pe telefonul fix RDS si pe Orange?

Răspuns Câştigător
| Overdose a răspuns:

Pui prefixul ţării noastre în faţă + numărul de RDS/Orange. Prefixul României este: +40

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe amandoua, in acelasi timp, nu se poate. Nici macar din Anglia.
Pe rand, da. Formezi numarul, si...astepti sa ti se raspunda. Nu cred ca trebuie vreo facultate speciala ca sa dai un amarat de telefon. Mai ales daca stii si numarul. Poate ca, daca ai formula mai logic intrebarea, as intelege ce vrei, de fapt, sa afli.

| Andrew_2568 a răspuns:

Pui prefixul +40 si merge sigur.