| robertpaul a întrebat:

Buna la toata lumea! Am o intrebare.Sa-mi raspunde-ti care stiti, va rog? am buletinul expirat din martie si acum este octombrie.Am fost plecat afara si nu am avut timp, sa vin sa-l fac. Spuneti-mi daca primesc amenda pentru. buletin expirat? sau ar fi bine sa spun, ca l-am pierdut? care este cea mai buna solutie? astept un raspuns, va rog.multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 97/2005, republicata anul acesta, pentru nerespectarea termenului poti fi amendat de la 40 lei la 80 lei. Si pierderea trebuia anuntata in termen de 24 ore si la fel poti fi amendat, doar ca amenda este ceva mai mica, de la 25 lei la 50 lei. Numai bine!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca il dai ca si pierdut nu stiu daca te vor crede, ai putea sa le zici ca nu ai fost la ambasada romana pentru ca era departe de oraselul unde stateai si din pacate acum ai nevoie de altul. Bafta.

| robertpaul explică:

Multumesc tuturor pentru raspuns.voi da o funda celui care a avut dreptate, dupa ce il fac buletinul zilele astea.fiecare a avut dreptate intr-un fel.multumesc

| pinguuina a răspuns:

Nu, poti spune adevarul. nu cred ca primesti amenda, in cel mai rau caz, 100 ron

| Cartitza a răspuns:

Nu iei nici o amenda, trebuie doar sa platesti taxa de 7 ron la posta pentru sect2, direct la politie pentru sect 3 etc. si sa iei timbre fiscale in valoare de 4 ron.Nu poti spune ca l-ai pierdut pentru ca ei au evidenta si stiu cand ti-a expirat. Sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fost acolo logic ca te intelege chiar asa prosti nu sunt polisti asta chiar e culmea daca zici ca si la furat stai o lun asa rezolvi in cateva zile