| anonim_4396 a întrebat:

Laptop-ul meu este conectat prin wireless, iar problema este ca de multe ori mi se opreste conectia din cauza ca router-ul este la vreo 15m distanta de laptop, si eu sunt chiar la "punctul" de unde se intrerupe distanta maxima a conectiei.As putea sa fac cumva sa maresc distanta de conectie fara sa schimb pozitia router-ului sau a laptop-ului?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Esti vreun pui de Caragiale? Ce e aia "conectie"? Schimba antena, cumpara una cu un castig mai mare sau un amplificator de semnal.
http://www.pcgarage.ro/antene/tp-link/tl-ant2405c/

| bistarcro a răspuns:

Nu conteaza de laptop pana unde ajung de exemplu al meu iau wireless cu ratie mare de la 200m vorbesc seriosbig grin

| bistarcro a răspuns:

Conteaza cat de departe toate ajung si unde traiesti daca traiesti la sat e mai greu la oras e foarte usor! eu prin de la 200m :-P