| Yukki_Marcu_1997_aANe a întrebat:

ma intrebam daca cineva a mai cumparat bilete online si imi poate explica cum functioneaza toata chestia asta.
De la cumpararea biletului online pana in tren. Imi trimit biletele prin posta?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Funcționează simplu: îți faci cont pe saitu' lor, apoi pui în coș câte bilete vrei și apoi mergi la plată. Plătești cu cardul online.
Vei primi un mail cu biletul în format PDF - poți să-l tipărești. Teoretic e suficient să ai codul rezervării la tine, dar cu hârtia tipărită ești mai sigur.
Avantajul este că ai reduceri de preț destul de mari, mai ales pentru rezervări făcute din timp.

| mihai69 a răspuns (pentru mihai69):

PS Atenție! biletul e nominal și teoretic trebuie să ai și buletinul la tine. Și pe deasupra, nu e transmisibil. Dar poți cumpăra bilete pentru altcineva - trebuie doar să scrii numele acelei persoane pe formular.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le printezi

| bobbyG a răspuns:

Pai trebuie sa platesti cu cardul si sa le scoti la imprimanta sau iti da un cod nu mai stiu exact, dar cel mai bine le printezi. In tren cand vine nasul ii dai ce ai scos, adica biletul. Iar daca vrei pentru mai multe persoane iti recomand sa iei biletele din gara, pe net iti da locurile separat