| Ana282003 a întrebat:

Buna!
Știți cumva daca pot cumpăra un bilet de tren pentru o călătorie care va avea loc peste o săptămână, de la casele de bilete din gara, pentru o ruda mai în vârstă? I-as cumpără bilet online, însă nu are un telefon performant și, prin urmare, nu rămâne decât varianta biletului fizic, din carton. Nu știu dacă pot cumpăra biletele înainte de călătorie cu atât de mult timp, nu am încercat niciodată.
Va mulțumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi maine la o agentie CFR si intreaba i pe ei.

| Ana282003 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc!
Asta am de gând să fac, dar am zis sa întreb și aici, măcar să știu ceva despre acest lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandiiiiiiii a răspuns:

Se poate lua chiar si cu 30 de zile inainte. Cumparandu-l anticipat, chiar poate beneficia de o mica reducere. Depinde cu cate zile inainte il iei.