| VasileVolosciuc a întrebat:

Buna,mama ar vrea sa ne mutam in Anglia, eu o sa termin liceul anul asta iar fratele meu clasa a 6 daca vrem sa continuam studiile acolo ce documente trebuie sa avem, ce trebuie sa facem, tot tacamul

3 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Dragule, iti spun cinstit. Nu vreti sa ajungeti la Germania, plina de mosi. Gandeste-te ca acolo statul vrea deja, sa le retraga pensiile batranilor, fiindca acolo nu mai este tineret. Este decizia voastra.

| Kogaion a răspuns:

Pai in primul rand va luati vizele, dupa care mergeti la scoala fratelui tau si le spuneti ca vreti sa-l transferati la o scoala din Germania si sa va dea toate actele necesare si o sa va explice mai multe si ei(din cate tin eu minte trebuie sa primeasca si ei o scrisoase din partea scolii unde urmeaza sa invete ca este acceptat). La tine e mai usor, iti iei diploma de BAC si da-i admiterea acolo.

| VasileVolosciuc explică:

Scuze nu in Anglia ci in Germania