| Mymy95 a întrebat:

Matusei mele i-a expirat buletinul si trebuie sa il faca si al meu expira peste cateva zile vreau sa imi fac mutatie pe adresa ei pot sa il fac odata cu ea? Sau trebuie sa astept sa il faca ea apoi il fac eu? Astept raspuns. :*

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa astepti sa obtina ea cartea de identitate (ce-oti fi avand toti cu buletinul, nu se mai face de cca 15 ani).
Matusa trebuie sa dea o declaratie ca te primeste in spatiu, pentru a avea domiciliul la ea si nu o poate da fara un act de identitate valabil.

| Mymy95 explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu se poate sa il faca si ea si eu in acelasi timp?

| Mymy95 explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu se poate sa fac eu prima cu buletinul ei chiar daca e expirat si apoi il face ea? doar e cu mine doar e buletinul ei deci?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mymy95):

Ti-am spus ca fara carte de identitate valabila (nu se mai face buletin) matusa ta nu poate da declaratia de primire in spatiu si fara aceasta declaratie nu-ti poti stabili domiciliul la ea. Ce n-ai inteles?