| Loredana_7081 a întrebat:

O prietena a varsat cafeaua pe tastatura, si m-am apucat sa scot tastele ca sa le curat.toate bune si frumoase pana cand am pus inapoi tastele si am observat ca acum primul rand : qwertyuiop[] s-au schimbat si nu stiu de ce si cum sa fac sa se schimbe inapoi.Am dat si System Restore dar degeaba.acum tastele cu pricina scriu asa: cu nu se vede deloc, W se activeaza automat caps lock, in loc de r apare tr, la t asemenea ca la r, la y apare yu, la u de asemenea yu, la i apare ]i, o e neschimbat #:-s, la p apare [p, la [ apare [p, iar la ] apare ]i.
aa si inainte sa scot tastele am uscat tastatura cu pheonul + ca am uitat sa scot mufa cand am inceput sa scot tastele. ce pot face? [-o<
multumesc anticipat!:*

2 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

Sa iti iei alta tastatura.

| Loredana_7081 explică:

S-a rezolvat de la sine.
peace sign