| IULYAN_6598 a întrebat:

Nu stiti ce fel de ecran are laptopul nu ma pricep LCD, crt thinking

5 răspunsuri:
| piktor a răspuns:

Crt? daca are vreo jumate de metru adancime atunci e crt
daca nu, lcd

| cornel2121 a răspuns:

Monitorul de la laptop nu este nici CRT(Cathode Ray Tube) nici LCD (liquid crystal display) LCD-ul la lovire mai puternica se sparge.
Monitorul se numeste TFT (thin-film transistor) acelasi tip de ecran il au si telefoanele mobile

| cornel2121 a răspuns:

Uite ce se intampla cu un LCD daca il lovesti

http://www.youtube.com/watch?v=WrrvkPo7TZ4

| valykx a răspuns:

In niciun caz un notebook nu poate avea ecran crt! CRT inseamna Cathode Ray Tube si dupa cum spune si numele este un tub, acel tub de la monitoarele vechi.

| IULYAN_6598 explică:

Ca