| inesa_4773 a întrebat:

Ce are laptopul meu - ecran cu linii colorate?

12 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai posibil artefacte, nu mai are mult si se duce de tot. Du-l la service sau garantie (daca ai) pana nu se duce de tot.

Răspuns utilizator avertizat
| Radu284 a răspuns:

Fa o poza. Poate sa fie d ela mai multe chestii:
Cip video, controlorul de monitor, sau un cablu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de la placa video. Daca te joci pe el e grav schimba l cu un desktop. Nu mai ai ce sa i faci eventual te duci cu el dai 200 de ron si ti l repara peste o luna iar nu mai merge. Iti sunt topite niste bilute de pe placa video care trebuie lipite cu un super glue special sau laser asta in cazul in care vrei tu sa il repari dar nu merita. Ecranul este okay de la placa.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru anonim_4396):

"Topite niste bilute"

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce bilutie sunt topite? in primul rand rand nu sti daca are placa integrata sau dedicata, iar pe placa nu sunt bilutie sunt tranzinstori care comunica intre ei

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai placa integrata adio laptop, zi-mi ce laptop ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Placa de baza este lipita de cea video(invers, nu stiu exact cum era) si laptop ul este din 2008 deci e clar ca a puscat. Asta este. Mie una de aceea imi aparea dungi colorate pe ecran. Da ''topite niste bilute'' nu imi aduc aminte cum se numeste procedeul prin care l au reparat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt niste chesti mici care seamana cu niste bateri, sunt doua feluri placa integrata in placa de baza, placa care e unita in placa de baza, daca prima face poc adio laptop

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asa, iti multumeschappy asta era.

| vidii a răspuns:

Este un curcubeu, poate de la ploaie.

| Manole_Vanessa_1998 a răspuns:

Poate asa a fost din todeauna