| anonim_4396 a întrebat:

Nu va suparati, se poate sa ridic un colet singura de la Posta Romana sub 18 ani, dar cu buletinul pe care il am de la 14 ani?
Trebuie sa fiu insotita de parinte/tutore?
Multumesc mult!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti tu destinatarul sigur ca poti. Numai bine!

| Liviu a răspuns:

Nu fiti asa siguri'
Poate sa ii faca bucata fara probleme daca nu vrea nu il da
laughing
Ce atat? traim in Romania e ceval normalwinking
Normal ar trebui sa til dea
daca nu vrea nu ti-l da si cu asta laughingam inkeiat:X
Parzitii rull'z xD

| JuStKid a răspuns:

Il poti ridica si u! no problem eu am facut schimburi si am cumparat dupa net cu posta romana.si am ridicat sute d colete laughingam teancuri d facturlaughing.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Te duci cu buletinul tau.Nu trebuie sa fi insotita de nimeni (ia si avizul postal cu tine ca sa-ti dea coletul) baftahappy fundita?big grin

| CactusFlower a răspuns:

Eu am 15 ani si pana acum am ridicat cateva colete doar cu buletinul meu, fara parinte.Deci...nu cred ca iti trebuie parinte/tutore doar daca crezi ca nu te descurci.

| Micutu23 a răspuns:

Coletele se ridica pe baza buletinului. Si numai de catre destinatarul acestuia. Daca numele tau e pe pachet il poti ridica si singur.

| reghi a răspuns:

Da
nu trebuie sa fi insotita