| Alfonso a întrebat:

Bun! Deci ii nasol! Mi-am pierdut buletinul, si trebuie sa ma duc sa ridic urgent un colet de la posta! Ce pot face, in cazul in care nu am buletinul?big grin Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Coletul mai poate astepta cateva zile (nu mai mult). mergi de urgenta la politie pentru a-ti face alt buletin, pana va fi gata, iti va da unul provizoriu (din cate imi amintesc eu!). Si cu acela te vei duce sa ridici coletul!
Bafta!

| Alfonso explică (pentru RoyDupuis):

Cu certificatul de nastere nu merge?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alfonso):

Nu stiu! mergi si incearca! sau cum ti-a spus si TheMetal, cu pasaportul (daca ai)!

7 răspunsuri:
| Alfonso explică:

Am gasit buletinul!laughingNoroc cu tata! Multumesc pentru ajutor totusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu, coletul se va intoarce la expeditor! si apoi il poti ruga sa ti-l trimita din nou! dupa ce iti faci buletinul (sau sa-l trimita pe numele altei persoane apropiate tie)

| TheMetal a răspuns:

Cu pasaportul. daca ai.

| zignetg2 a răspuns:

Cauta pe google!

| anonimul465 a răspuns:

Incearca sa il ridici cu carnetul de note/permisul.