| IrinaAndreea a întrebat:

Peste o saptamana imi va expira abonamentul Cosmote si as vrea sa stiu daca se va continua de la sine, fara sa intervin eu in vreun fel si daca as putea primi un telefon gratuit sau subventionat si dupa ce trece aceasta data?

Răspuns Câştigător
| Ada_9046 a răspuns:

Pentru prima intrebare ai aici raspunsul:
"La sfarsitul perioadei initiale, contractul este considerat a fi prelungit pentru o perioada nedeterminata impreuna cu serviciile active la momentul respectiv, cu exceptia cazului in care abonatul anunta ca doreste incetarea contractului COSMOTE, cu cel putin 30 de zile inainte de sfarsitul perioadei initiale."

Iar la cea de-a doua aici:
"După ce ai depăşit perioada iniţială contractuală, COSMOTE îţi oferă avantaje unice la prelungirea contractului pentru 12 sau 24 de luni pe planul tarifar curent sau pe oricare din noile planuri tarifare aflate acum în promoţie

Oamenii sunt diferiţi. La fel şi nevoile lor.

De aceea, la noi ai libertatea de a-ţi creea abonamentul

COSMOTE Perfect pentru Tine

Pe lângă beneficiile incluse în noile abonamente Perfect pentru tine, acum ai şi mai multe alte avantaje:

TELEFOANE NOI SAU ACCESORII LA PREŢURI SPECIALE

sau

MINUTE NAŢIONALE SUPLIMENTARE ACORDATE LUNAR"

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Se continua de la sine! De primit subventii.statul nu da telefoane!

| Saya a răspuns:

Salut!

Nu se continua de la sine. ai facut un contract cu ei pentru un anumit timp 1-2 ani daca se termina trebuie sa te duci la cosmote si sa refaci contractul altfel vei pierde numarul.

paa