| Crisstinayy12 a întrebat:

prietena mea de 10 ani are mustață. Ce ar trebui să facă? Mătușa ei i-a zis că dacă si-o "scoate" o să îi crească înapoi repede Ar fi bine sa o epileze? Sau ce să facă? E chiar vizibila și urâtă. Credeți că e mai des la fetele cu o nuanță puțin mai închisă de piele, dar nu neagra? Help

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa o ia cu ceara la salon.

| Samariteanul a răspuns:

In mod normal ar putea sa o mai lase, dar daca zici ca e vizibila si urata nu are ce sa faca decat sa si-o ia. Oric cu ceara ori cu aparatul.

| Andwta a răspuns:

Sunt benzi de ceara. ( 10 lei, depinde si de care cumperi ). Este aparat special pentru fata ( mustata, sprancene ).

| HarleyQuinn a răspuns:

Spune-i să se ducă la salon. Acolo i-o va lua cu ceară.
Nu o să crească niciun fir de păr timp de vreo 2-3 săptămâni, după care vor apărea firicele mici pe care cred *cred* că trebuie să și le ia ea cu penseta. Sau poate să viziteze regulat salonul dacă stă în apropiere.

| Daria0123456789 a răspuns:

Sa o decoloreze, poate!?

| ツѕოiℓεツ a răspuns:

Stiu eu ceva dar, nu cred ca va functiona*cel putin la mine a functionat* Prietena ta are crema depliatoare? Daca da, atunci:
1)Aplica crema pe zona unde se afla mustata*toata zona*
2)Lasa 10 minute sa actioneze
3)Apoi dupa cele 10 min o rozi*nu stiu cum e corect* cu ceva
4)La urma, te speli cu apa si sapun

| 1998guest89 a răspuns:

Ar putea sa o ia cu ceara o data la 3 saptamani