| maryya13 a întrebat:

Heiii scuzati categoria dar am o problema.
Ieri am fost la o prietena si mi-am luat prima data mustata cu ceara. Specific ca ceara nu era calda dar am incalzito cateva sec in palma. Am inceput sa ma fac de mai multe ori intr-un loc iar apoi am fost rosie. Credeti ca m-am ars sau m-am iritat doar?
A trecut o zi si sunt tot la fel de rosie acum ma ustura putin.
In cat timp credeti ca o sa imi treaca? Sau ce ar trebui sa fac sa treaca mai repede? M-am dat cu crema de galbenele.
Help va implor, dau funda happy x

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te-ai iritat doar, o sa treaca pana maine, aplica in continuare crema de galbenele

| maryya13 explică (pentru mona):

Ma dat mama cu o crema de arsuri. Si am observat ca nu ma mai ustura. Si sa uscat pielea, intr-un fel ca o coaja. Este posibil sa mi se duca pielea sau sa mi se faca basici?

| mona a răspuns (pentru maryya13):

Basici nu se fac, se usuca pielea, se face coaja si cade jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mustata?laughing)))

| Burca_Paul_1999 a răspuns:

Cred ca o sa treaca minim intr-o saptamana sau mai mult