| Innovation a întrebat:

Buna prieteni! M-am inscris la Olimpiada de matematica si nu prea ma descurc la exercitii. Urmeaza faza locala care va avea loc poimaine (sambata). Precizez ca sunt din judetul Prahova, Campina.Am gasit un subiect de olimpiada 2009 si 2011.Incerc sa il fac pe cel din 2011 insa nu stiu sa fac exercitiile.Eu sunt clasa a 5-a. Daca este cineva dispus sa ma ajute in legatura cu asta sa imi lase id-ul lui/ei intr-un mesaj privat.Va multumesc mult anticipat!

6 răspunsuri:
| Gagicaru a răspuns:

Daca si cat face 5x2 sigur te descurci la olimpiada

| Innovation explică (pentru Gagicaru):

Da,sigur...Mersi de raspuns mi-a fost de mare ajutor. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoi mah coptile, foarte bine faci, nici sa nu te duci la exerciti, asta e singurul mod de a castiga la Olimpiade, ti'o garantez eu! nu face repetitii, nu invata, nu face exercitii, nu face nimic...stai pe curu tau si asteapta olimpiadele!

| Innovation explică (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa stii am stat pana acum si m-am mai uitat pe caiet incercand sa le fac dar nu reusesc.Am pus intrebarea deoarece ma gandeam ca poate se gaseste cineva care sa vrea sa imi mai explice si sa ma ajute.Dar ce sa le ceri celor ca voi care nici macar nu stiu depre ce e vorba.

| CranBoy a răspuns:

Prietene cum sa te inscri la olimpiada fara sa fi putin pregatit?
Si cum sa vrei sa te invete diversi pe mess? nu mai bine o intrebi tu pe profesoara de mate?

| ReadZore a răspuns:

Daca nu esti inca pregatit nu trebuia sa te inscrii la olimpiada. invata si exerseaza cat poti, eu personal nu cred ca vei merge mai departe. atunci cand va mai fi olimpiada invata mai mult nu merge ca prostu.