| jaguarxkr a întrebat:

Buna seara, am cumparat un ceas eboda cu proiectie pe tavan si nu stiu daca se poate seta proiectia permanent, fiindca dupa 10 secunde de cand apas butonul se opreste singura. Multumesc

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Cauza inchiderii este sa se reduca consumul pe baterii, deoarece ledurile consuma enorm fata de lcd.O poti rezolva cu ajutorul unui mic montaj electronic introdus in ceas (cutie) si care sa scoata pulsuri ce lucreaza practic paralel pe buton, practic ca si cum ai apasa tu butonul.Recomand alimentarea din alimentator 3 volti in cazul acest, bateriile se termina repede.Succes.