| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Sony VAIO,si l-am dus la curatat, cand l-am adus acasa nu a mai pornit, daca apas pe butonul de start se face verde ca de obicei si dupa ~3 secunde se opreste iar de incarcat se incarca, nu stiu ce sa ii fac, putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Nici eu nu am facut vreun studiu pentru pasiunea asta si tot functioneaza aparatele pe care umblu. Daca tine de partea de hardware atunci te poti intoarce cu laptopul la el sa ti-l duca pana la bun sfarsit.

6 răspunsuri:
| DeejayAndr3y a răspuns:

Cand ti l-a curatat a miscat firele de la placa de baza sau de la sursa.

| AgathaRo a răspuns:

Orice prost poate sa il curete, insa nu toti prostii stiu sa puna totul la locul lor. Ai incercat sa instalezi un windows daca tot numai are praf in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e prost a facut si un liceu special pentru asta pe vremea lui, lucreaza de mult in domeniu.

| anonim_4396 explică (pentru AgathaRo):

Merg maine..chiar nu am idee ce are.

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu am facut vreun studiu pentru pasiunea asta si tot functioneaza aparatele pe care umblu. Daca tine de partea de hardware atunci te poti intoarce cu laptopul la el sa ti-l duca pana la bun sfarsit.

Răspuns utilizator avertizat
| lulugabi a răspuns:

S-a miscat un fir ceva pe acolo.