| Anonymous00001 a întrebat:

Buna seara.
Am nevoie sa trimit un colet, iar persoana respectiva trebuie sa-mi trimita niste bani.Ca sa nu risc va trebui sa-i trimita ea prima(s. a si oferit). Ideea e ca nu stiu cum se procedeaza, nu am mai trimis niciodata.Am 16ani si buletinul are adresa din alta parte decat cea de unde stau.Trebuie sa vina mama? Dar daca se face schimb de colete, cum se procedeaza? Va rog, cine se pricepe sa comenteze.Restul o faceti degeaba.

Răspuns Câştigător
| Vlad_Buciuman_1991 a răspuns:

Pai, daca mergi la posta sa trimiti coletul, atunci ea nu v-a mai trebuii sa ti trimita inainte. pur si simplu completezi o cerere de trimitere a coletului, cu adresa si numele persoanei la care il trimiti, si tot acolo mai trebuie sa fie ceva in care sa scrii suma de bani pe care trebuie sa ti-o inapoieze. scrii adresa la care sa iti trimita banii, si numele tau. ft simplu... dar mai clar iti explica cei de la posta, deci. multa bafta

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

La ambele raspunsuri primite de la userii de dinaintea mea, in ambele cazuri sunt riscuri, clientul poate sa-ti faca figura sa nu se duca la posta ori de la curier sa nu ridice coletul si ramai in paguba cu banii de transport pe care i-ai dat la inceput pe colet, o suma infima dar totusi. Totul este sa iti trimita banii prin cont bancar sa iti spuna o ora fixa cat se duce sa ii depuna ca tu sa mergi sa-i ridici si al 2 lea pas sa depui coletul, e cel mai safe.

| DragoStefaN a răspuns:

Te duci frumos la Fan Courier si trimiti coletul cu plata ramburs. Le spui ca trebuie sa-ti plateasca o suma de bani pentru acel colet. Cel care il primeste mai plateste 10 lei in plus pentru drumul banilor inapoi la tine.