| ReZiSTorr a întrebat:

Am si eu o intrebare despre tableta mea mediacom smart pad go 7". Am primit--o de Craciun. In cutie era un adaptor de la micro USB la USB normal.Eu mai am si un stic de net.am bagat sticu un USB normal si micro USB in tableta dar nu se intampla nimic, nu merge netu. Imi puteti da niste raspunsuri cum as putea sa ma conectez la net cu sticul si cu cablul?

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Http://www.cel.ro/......oid-4.1-l/

Stick-ul pantru internet de la ce provider il ai?(de la care companie de distributie WI-FI)

Orange/Vodafone/Cosmote...

Pentru fiecare in parte exista un protocol de activare pentru device-urile Android.Binenteles in functie de banda si abonament ele difera!

| ReZiSTorr explică (pentru stlucian):

Ai putea sa imi dai un link cu protocolul de activare?

| stlucian a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Am sa caut dar ce stick ai? Model? Net de unde?

| ReZiSTorr explică (pentru stlucian):

Am de la Orange nu stiu ce model.

| stlucian a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Asta e?

http://www.orange.ro/......em/ic/3822

Undeva in dreapta(in link) mai jos ai pasii pentru instalarea modemului.Cred ca trebuie descarcat un fisier (pdf) cu manualul respactiv.In mod normal ar fi trebuit sa-l ai (se livreaza odata cu stick-ul)

Daca nu e el, vezi ce scrie pa el in afara de sigla Orange (orice litere/cifre firma producatoare).

| ReZiSTorr explică (pentru stlucian):

Am rezolvat prin alta metoda