| BlackBriliant a întrebat:

As vrea sa cumpar un volan pc de pe olx, vanzatorul e din Craiova,( inca nu am facut comanda). Daca nu o sa fiu multumit de produs, o sa pot da retur? Sau am luat teapa? laughing))

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

OLX nu e magazin online, să poți da retur în condițiile legii comerțului la distanță.
Faci afaceri cu oameni diferiți, dintre care foarte puțini sunt corecți.
În plus, eu de unde știu că nu strici tu produsul intenționat, doar ca să-l dai retur? Că eu când l-am pus la poștă mergea perfect... Corect?
E regulă: de pe site-uri de comerț gen „Consignație" (second hand) NU cumperi decât față-n față, cu probă pe loc.

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Te sfatuiesc sa NU cumperi din Craiova.
Doar din Cluj, Brasov, sau orase apropiate de tine, unde poti ajunge personal.

| aXy99 a răspuns:

Evident ca NU vei putea da retur. Ce intrebare e asta? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru BlackBriliant):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e de ala cu verificate colet și te lasă să îl deschizi înainte sa îl plătești, atunci poți.

Răspuns utilizator avertizat
| Miri983 a răspuns (pentru BlackBriliant):

Nu