| fear1234567 a întrebat:

vreau si eu un sfat! vreau sa imi cumpar un produs se pe okazii, si imi este frica sa nu fie teapa..vanzatorul are 97.28% calificative pozitive! ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Procentul lui este foarte bun si aparent de incredere.
Depinde insa daca are 97 % din 5-10 calificative sau din 100 -200, ori chiar mai mult.
Cu cit este mai mare si numarul de tranzactii efectuate, cu atit e mai mare credibilitatea.
Eu am cumparat de pe okazii.ro dar am mers pe vinzatori cu feedback mare ( aveau si vinzari multe si calificativ excelent) si nu am avut probleme.

7 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Eu zic totuși să nu riști, mai ales dacă e vorba de ceva scump.

| TheAce a răspuns:

Okazii este un site serios bine monitorizat iar calificativul vanzatorului e mai mult decat respectabil. Poti astfel fara probleme sa cumperi.

| KodrutZ a răspuns (pentru TheAce):

Asta e o gluma, nu? Okazii.ro e un bazar pe net a carui proprietari nu isi asuma nici o responsabilitate si prin intermediul caruia s-au tras mii si mii de tepe. Vrei protectie la tepe si siguranta, cumperi frumos de pe ebay sau amazon, in cazul ebay cu PayPal plata musai, ca sa beneficiezi de protectie in cazul ca se intimpla ceva cu produsul.

| IAR a răspuns:

Depinde ce produs vrei sa cumperi, eu am cumparat de pe OLX foarte multe produse si am fost multumit.

Răspuns utilizator avertizat
| fear1234567 explică:

Multumesc! dar ar mai fii ceva daca imi iau de pe ebay ceva este la mana a2-a? nu"? si cat m-ar costa transportul pana in romania...sau chiar si amazon.co.uk sau din Germania ori franta.

| osolo a răspuns:

La asa procent, si mai ales daca are multe calificative, nu 1-2-3, merita sa il consideri de incredere. Si vezi apropo cine ii acorda aceste calificative; daca toate vin de la aceeasi persoana... atunci e risc.