| dreamwithinadream a întrebat:

Maine ajung in Bucuresti in autogara gsm trans de pe strada Mircea Vulcanescu nr 97 si de acolo trebuie sa ajung la Universitatea Bucuresti de Matematica si Informatica. Ma poate indruma cineva ce cai de transport (autobuz/troleibuz/metrou)sa iau ca sa jaung mai repede la universitate.Nu locuiesc in Bucuresti si persoana care trebuia sa ma conduca pana acolo nu are posibilitatea. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Trebuie sa ajungi In dreptul garii de nord, la metrou.Cumperi cartela, si intrebi sau te descurci singur sa vezi in ce directie trebuie sa cobori sa ajungi spre piata victorie. De acolo schimbi metroul si il iei spre piata universitatii.Cand iesi de la metrou, te descurci tu sa ajungi sau intrebi pe cineva. Facultatea este pe bulevardul Regina Elisabeta.