| lilianac_1986 a întrebat:

Sper sa ma poata ajuta cineva cu urmatoarea "problema". Stiti ce dispune legea cu privire la mamele minore care sunt abuzate sexual sau devin mame in ura unui act sexual voit? multumesc si... dau funditahappy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mamele minore pana la 16 ani pot pierde copilul si sunt luate din familie. Daca insa au fost abuzate si in familie au conditii bune de dezvoltare, scapa. Intre 16 si 18 ani, cu acordul parintilor, pot pastra copii si se pot casatori. In prima situatie violatorul sau persoana cu care fata a facut sex intra la puscarie. Daca in a doua situatie se ajunge la o casatorie nu se mai intampla nimic. Daca nu, barbatul intra la puscarie pentru violare de minore.

| lilianac_1986 explică (pentru Salontanul):

Iti multumesc pentru raspuns!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere!

| Salontanul a răspuns (pentru Salontanul):

Oauuu! Ce frumos copil!