| Druşcă_Sabina_1996 a întrebat:

Bună seara!
Tocmai mi-am cumpărat bilet de avion online pe Blue Air și am constatat că în loc de Mrs, am ales Mr. Vreau să știu dacă este vreo problemă cu acest lucru.
Și în legătură cu check-in-ul, când trebuie să îl fac și unde?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Check-in-ul il faci pe internet cand iti vine notificarea biletului prin e-mail, undeva pe jos scrie sa apesi de check-in, urmezi pasii pe care ii ai pe internet.
Daca check-in-ul il faci din aeroport te va costa foarte mult.

Iar cu mrs in loc de mr nu trebuie sa stai cu stres, ei se vor uita la nume. Se intampla sa se faca greseli si nu vei avea probleme in legatura cu asta.

Zbor placut!

| Druşcă_Sabina_1996 explică (pentru MihaelaDart):

Nu pot să fac check-in online. Îmi spune că spre Marea Britanie trebuie sa fac check doar în aeroport. Pot să îl fac oricând sau doar in ziua respectiva cu 2 ore inainte de zbor?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar pe site la ei despre situatia ta... da cine sa citeasca

"Din cauza cerintelor suplimentare de securitate, serviciul de check-in online nu este disponibil pentru cursele catre/din Marea Britanie; check-inul se efectueaza in aeroport, inainte de plecare, si este gratuit."