| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor.Cine ma poate ajuta sa imi fac Feisbuk? Imi pare rau ca nu stiu sa imi fac, dar sunt un baiat finut si timid care invata toata ziua si nu am timp de computere.Va rog daca se poate in cel mult 25 de minute, fiind ca am de invatat mult la Limba si literatura romana, fiind ca doamna profesoara va fi foarte dezamagita daca nu imi invat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey:) pai in primul rand se spune facebook nu 'feisbuk':));) si e foarte simplu de facut:)
intri pe www.facebook.com si iti scrii email-ul si parola si diferite date despre tine (data de nastere, etc.) si apoi ve-i primi un mesaj pe messenger in care iti va spune cum sa folosesti faceboo-ul. nu dureaza mai mult de 25 minute;) apropo.si spor la invatat la romana:*
te pupic si succes:*... funda?:X

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Am gasit o explicatie pas cu pas pe TPU - Mai intai, dai click pe link`ul acesta:

http://www.facebook.com/

Apoi,undeva iti apare: "Sign Up.It's free and anyone can join". La "First Name" scrii prenumele tau si la "Last Name" scrii numele tau de familie [sau al 2`lea prenume].La "Your Email" iti scrii E-mailul [stii ce`i ala:D].La "New Password" iti scrii parola care o vrei pentru cont.La "I Am" Dai pe sageata in jos si alegi: "Sex feminin" sau "Sex masculin" [femeie sau barbat = female or male :p] si la "Birthday" data nasterii, adica: "Month" inseamna "Luna Nasterii". "Day" inseamna "Ziua Nasterii" si "Year" inseamna "Anul Nasterii" si dai jos "Sign Up". Apoi iti apare "Security Check" dar asta dupa ce ai dat "Sign up" si scrii codul ce`ti apare acolo unde ai spatiu pentru scris. Apoi iti apare sa mai pui o data emailul.Si dupa aceea sa pui poza si aspect la profil.Atat!