| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, m-am hotarat sa ma apuc de invatat pentru bac la limba Romana, dar nu stiu ce ar trebui sa învăț. Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Tot ce nu ai invatat in anii de scoala. Materia predata.

| Superman237737373 a răspuns (pentru Yuoia):

M ai lamurit complet, multumesc mult... mai bine nu raspundeai.

| Yuoia a răspuns (pentru Superman237737373):

A, nu ai chef de invatat. Poate vrei doar un singur subiect? Exclus.

| zilog a răspuns:

Sunt culegeri speciale mergi pe la librării că au si exemple si rezolvări pentru toate materile. cam scumpțe dar eu eram cel mai prost omn de pe planetă la matematică când m-am dus eu să dau bac-ul nu știam de cât geometrie în rest nimic din toată matematica. Si mi-am cumpărat toate culegerile si cărțile cu probleme si 12 ore / zi fără calculator timp de o vară întreagă am băgat matematică de unul singur
am luat-o de la inceputul începutului cu matematica de clasa 1
de exemplu spune-mi cât face:
1+1/2 =?
Si in toamnă am avut succes am trecut si de matematică si nu cred că ar trebui să îmi fie rușine pentru că am luat la toate materiile in prima sesiune apoi mi-a rămas pentru toamnă cea de a doua sesiune șî am luat chiar 8, 23 ceva de genul asta peste 8 la matematică si eu imi doream un 6
Nu am copiat nimic nu mi-a spus nimeni nimic pentru că eu am dat la M1 si toti ceilalti dădeau matematica M2 si M3
Până la urmă îi mulțumesc Lui Dumnezeu că l-am luat.