| kiddoeraxus a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un micro SD de pe emag.ro, stie cineva daca produsul imi poate fi trimis in Posta Romana?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

N-am mai comandat demult de la ei, e adevarat, iar cand am comandat, mi-au livrat prin curier si am platit cand a venit coletul. Chiar nu-mi mai amintesc daca am ales EU curierul, sau asta e metoda lor. In orice caz, o data, nu m-a gasit acasa curierul si mi-a adus coletul la serviciu. Care serviciu e la vreo 12 km de casa.
In principiu, optiunea "ramburs" inseamna trimitere prin posta.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In general, cand comanzi pe eMAG, te intreaba daca preferi livrare prin posta sau prin curier, deci, poti alege.

| kiddoeraxus explică (pentru ardnaxur1961):

Exista optiunea "Numerar sau rambus" asta ma sacaie pe mine ca nu stiu prin ce imi vine.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru kiddoeraxus):

N-am mai comandat demult de la ei, e adevarat, iar cand am comandat, mi-au livrat prin curier si am platit cand a venit coletul. Chiar nu-mi mai amintesc daca am ales EU curierul, sau asta e metoda lor. In orice caz, o data, nu m-a gasit acasa curierul si mi-a adus coletul la serviciu. Care serviciu e la vreo 12 km de casa.
In principiu, optiunea "ramburs" inseamna trimitere prin posta.

| vali1985 a răspuns:

Taxa prin posta este de 10 lei.

| Niiiicu a răspuns:

Stiu ca este la alegerehappyfie posta fie curie

| andy2165 a răspuns:

Vrei musai sa-l trimita prin posta romana? Prin curierat iti vine intr-o zi, prin posta peste o saptamana. Oricum, ei ti-l pot trimite prin orice mijloc de transport, dar suna la relatii cu clientii si cere-le asta. Luni - Vineri: 9:00 - 20:00; Sambata: 09:00 - 14:00
Telefon: 021 200.52.00; 0744.70.00.00

| kiddoeraxus explică (pentru andy2165):

Prefer sa astept o saptamana decat sa platesc taxa de transport aproape cat produsul.

| aurasflorin11 a răspuns:

Da! si costa 10 lei asa am facut si eu cu un micro sd + o carcasa!

| PINKPERX2 a răspuns:

Daca comanzi de pe http://bit.ly/eMagro ti-l aduce direct acasa!

| kiddoeraxus explică (pentru PINKPERX2):

Zici ca vine postasul cu plicul (in care se afla SD-ul) la mine la poarta iar eu numai platesc si semnez?

| PINKPERX2 a răspuns (pentru kiddoeraxus):

Exact!

| dumdududum a răspuns:

Cei de la Emag au anumite firme de curierat cu care lucreaza, deci nu cred ca exista posibilitatea de a-l primii prin Posta Romana.