| alexandru921994 a întrebat:

Buna seara vreau sa si eu sa stiu cum naiba sa butez un asus... cu amd. l-am cumparat cu free dos. si numi vede dvdul de windows pe ce ar trebui sa apas in mod normal multumesc. si daca pe el scrie only 64 bit. imi vede windowsul de 32? multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| thekillerboyka a răspuns:

Sti ce se intampla? Ceea ce este si la PC ul meu si la mai mult nu iti booteaza automat! cand i dau restart apasa tasta selet boot scrie probabil sub bios setings care este DEL! La mine e F11 vezi la tine ce i dai F11 si dupa aia enter pe DvD/CD si daca vezi ca citeste DvD ul ( adica auzi cum face zgomotuc) si nu-ti apare mesajul cu press any key to. inseamna ca DvD/CD ul nu e bootabil ^^

1 răspuns:
| RS4 a răspuns:

Normal daca merge 64 bit, merge si 32 bit! dar faza cu only 64 bit nu am auzit-o inca! fa rost de un dvd cu un windows pe 64 bit daca nu vrea altfel, ca sa intri in bios difera de la calc la calc, daca nu iti scrie pe ecran la restart pe ce sa apesi, numai prin incercari multiple vei reusi, sau cauti pe google, modelul exact de Asus si scrii boot sau cuvinte cheie! incearca cu : delete, backspace, F1...etcpana la ultimul, esc! vei nimeri in cele din urma! bafta!