| larebelle a întrebat:

stiti cum pot pune un videoclip pe un slide powerpoint?
un coleg mi-a spus ca daca dau copy la link si apoi paste in slide nu o sa functioneze. ma puteti ajuta, va rog?:O3

Răspuns Câştigător
| B343 a răspuns:

Pai ai nevoie de video pe computer. Daca e de pe youtube dowlandeaza-ti songr-ul (e super bun). Apoi downloadezi de pe youtube si deschizi powerpontul :) Intri la insert -> movie -> movie from file si apoi dai sa iti mearga automat. Chiar azi am facut un proiect cu video :) Poate nu ai inteles :|
Sau cu copy-paste (nu e chiar asa simplu)
http://www.youtube.com/watch?v=gzGKXo4UJSo

2 răspunsuri:
| Vlad2013 a răspuns:

Intri in powerpoint si dai la Insert->Video si de acolo alegi sa introduci video-ul cu un link sau sa il introduci din pc dupa ce l-ai descarcat. Daca nu stii sa descarci un video/film poti folosi un program de descarcat video-uri.