| BlaBlaa a întrebat:

Stiti cumva cum se procedeaza pentru obtinerea intr-un timp cat mai scurt a unei diplome de calificare (ca ospatar, de exemplu)? Am vazut ca timpul mediu de obtinere este de 4-5 luni, eu as vrea maxim 2...

3 răspunsuri:
| TheBlackAng3l a răspuns:

Nu ai cum
toate sunt asa
decat daca ai "pile" iar pe net, ma indoiesc ca ai sa gasesti asa ceva
poate una la imprimanta sa iti ia banii
fa cursurile si asta e

| viorelmmv a răspuns:

Simplu, dureaza o luna spui ca ai avut diploma dar nu o mai ai si de unde ai obtinuto nu mai gasesti sediul si dai un examen de copetente profesionale si ai primit o diploma intr-o luna, toata treaba este sa te pricepi pentru ca acest lucru inseamna ca ai avut deja o diploma si nu o mai detii iar o alta diploma de competente profesionale certifica ca, cunosti meseria numai ca ai pierdut diploma si o inlocuiesti, multa bafta

| iordanP a răspuns:

Eu personal nu stiu care este cel mai scurt timp pentru obtinerea unei diplome, presupun ca variaza si in functie de intesitatea cursurilor. incearca cu cei de la ascendis poate te pot ajuta. http://ascendis.ro/certificari