| mihela94 a întrebat:

Stiti cumva daca se plateste o consultatie la avocat, daca da, cat este?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Avocatii au profesiune libera.
Ei iti cer bani cat au chef, dupa ce se uita la cazul- si la buzunarul tau.
Pentru o simpla consultatie, de regula, nu se percepe taxa, urmand sa recupereze daca ti-a preluat cazul.
De fapt, din intrebarile si modul tau de a le prezenta ei apreciaza deja si cum sa te "prinda" si sa te taxeze.

La fel se intampla si la orice servicii de pe piata libera. Fiecare-si cunoaste capacitatile profesionale si se angajeaza daca isi poate asigura profit si renume.