| elenaaaaa56262 a întrebat:

Buna! Sunt riscuri mai scazute daca aleg un vape fara nicotina, doar cu aroma? E mai sigur cel fara nicotina? Mentionez ca nu sunt fumatoare, recent am incercat vape uri cu arome fara nicotina, si mi se par misto, doar ca sunt nelamurita in legatura cu riscurile

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Risc e in orice dar o viata ai. Daca nu le fumezi acum nu le vei fuma la 80 de ani, cand o sa iti trebuiasca oricum un pumn de pastile sa nu mori, ca la batranii de azi.

| 120bulevard a răspuns:

E o prostie, aer cu arome, o sa te incurajeze sa te apuci de fumat tutun intr-un final.

| kGeorge a răspuns:

Hai sa iti spun o chestie la care nu te asteptai. Nicotina nu e atat de diabolica cum o fac unii sa para.
Ceea ce iti face rau e modul de administrare. Substantele daunatoare din fumul de tigara, intra in tine o data cu nicotina. Alea iti fac rau. La fel si la vape, aromele alea artificiale sunt nesanatoase. Oamenii acum nu isi dau seama dar peste 30 de ani cand vor fi studii pe consecintele vapatului pe termen lung, da.
Nu mai bagati toate cct-urile in voi. Nu stiti cand va puteti trezi cu cancer si o sa va blestemati zilele.

| PresedintePiatra a răspuns:

Eu de obicei mai trag fum de masina in plamani ( vape gratis)

| carevaescu a răspuns (pentru PresedintePiatra):

True men smoke diesellaughing

Răspuns utilizator avertizat
| peppapigenjoyer a răspuns:

E la fel de periculos. multa sanatate

| DoarMameloane11234 a răspuns:

Sunt aceleasi cacaturi ca la tigarile mirmale