| KiTTtTtTtTtyYyYyY a întrebat:

Acum cateva zile, am incercat sa descarc ceva. Am intrat a 2-a zi, si mi-a aparut un alt motor de cautare, numit Qone8. Am salvat Google ca pagina de pornire si motor de cautare, si am salvat. Oookei, intru pe browser *Chrome*, si, tot Qone imi apare. E un virus, ceva? De nu pot scapa de el?! Ce fac, sa revin la normal? thinking

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e niciun virus; sunt programele „free" descărcate de pe net, care de fiecare dată când le rulezi, schimbă motorul de căutare implicit la toate browserele instalate în sistem.
Fă un System restore la o zi dinaintea fenomenului.

| K0sti a răspuns:

Qone8.com is an Adware program. Once it is entered into your computer then it is really very hard to remove it. You need to do more efforts to uninstall.

Ti-e greu sa cauti? https://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=136288

| KiTTtTtTtTtyYyYyY explică (pentru K0sti):

Ideea era cum sa scap de el? De unde il dezinstalez?

| K0sti a răspuns (pentru KiTTtTtTtTtyYyYyY):

Ti-am dat link! Chiar nu te inteleg! Ai acolo toate explicatiile necesare!

| KiTTtTtTtTtyYyYyY explică (pentru K0sti):

Felicitari, chiar nu merge sa-l accesez smug. Ce zici de asta?batting eyelashes

| K0sti a răspuns (pentru KiTTtTtTtTtyYyYyY):

Ia ghici de ce! Pune mana si scaneaza calculatorul cu un antivirus bun ca esti full de virusi! In plus foloseste asta: http://www.malwarebytes.org/
In link-ul ala erau explicatii de la ei de pe forum si exemple despre Qone8.com si cum sa scapi de el!