| ContNmc7 a întrebat:

Ajutați-mă va rog cu o problema mare... Stiti cumva cu pot scoate o pata de pe perete? Peretele avand o culoare galben foarte deschis.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Apa cu otet.

| Celcestietot a răspuns:

Incerci sa scapi de ea la exterior, dar si la interiorwinking!

| Iote a răspuns:

Cum spune @Medeea19, depinde cu ce ai patat. Si ce fel de var ai pe perete. Daca e lavabil, ai putea incerca cu o carpa umeda. Dar dupa aceea va trebui sa-l revopsesti. Nimeresti nuanta?

| ContNmc7 explică (pentru Iote):

O pata de fond de ten si e la lavabil

| Iote a răspuns (pentru ContNmc7):

Atunci incearca cu o pensula curata, uscata, cu perii moi. Cam ca cea cu care dai pudra pe fata.

| Medeea19 a răspuns:

Depinde de ce pată

| ContNmc7 explică (pentru Medeea19):

O pata de fond de ten