| Kyzz a întrebat:

Buna TPU...am 1, 53 in inaltime. am 12 ani.este normala inaltimea?
Cum as putea sa cresc mai repede? plss

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Cam da

| marrr a răspuns:

Eu zic ca esti scund, adica la 12 ani aveam 1. 68laughing. si sunt fata. Iti recomand sa faci un sport: volei, baschet, inot. Te vor ajuta sa te inalti mai repede.

| gabrielgypps a răspuns:

E perfect normal.eu la 14 ani aveam 40 kg si 1. 54 inaltime. cel mai bine te inalti de la inot, nu de la baschet si atarnari cu capul in jos sau agatat de bara. mai conteaza si geneticul. din doi parinti pitici nu ai putea creste foarte inalt. normal varsta 15-17 adica la pubertate se face explozia in inaltime. deci stai linistit ca te inalti tu.

| baietzelu a răspuns:

Fa un sport! De preferat innot, inca esti tanar, foarte tanar.Nu lasa pe alta data.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Eu am 1. 53 si am 13 anilaughing...este normalwinking!

| TwixulDrept a răspuns:

Pf... eu zic ca e normala... nu esti nici f scund nici f inalt si eu am 12 ani si am 1. 58 dar sunt aproape ce-a mai inalta din clasa big grinbig grin

| TropicalSun a răspuns:

Marr, daca tu erai o lungana la 12 ani, nu inseamna ca el e scundlaughing. nu rade d elsad...totusi nu esti scund esti chiar f binewinking

| lupuldemare a răspuns:

Mananca mai mult

| JustMeBăi a răspuns:

Eu nu vreau sa mai cresccrying. am 12 si 1. 67sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mananci rahat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normala inaltimea cum a zis si ByBy fa sport ceva si vei creste mai mare(te lungeste).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bineeeee.adica eu am 1. 43 inaltime si am aceeasi varsta...deci e foarte bine...adica nu trebuie la 20 de ani sa ai 2. 00 inaltime. e foarte bine sa fii totusi normal nici foarte scund(cum sunt eu. app sunt fatabig grin) dar nici foarte inalt. e foarte okwinking. app cum pot sa fiu mai inaltabig grin?

| ralfy123 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de voi dar eu am 12 ani si am 1, 72 inaltimea pe langa asta bineinteles ma avantajeaza ca am masa musculara si nu sunt slab si lung ca alti. Practic baschet, anul trecut pe vremea asta aveam 1, 63 am crescut 9 m intr-un an. Si toata lumea are felul lor de a se dezvolta alti mai incet si dintr-o data brusc alti brusc si dupa aia cate putin iar alti cresc in continuare cum ar fi baschetbalisti cunosc un prieten care are 24 de ani si are 2, 10 bineinteles e jucator de baschet promovat din Romania la o echipa forte buna din statele unite.

| justME_5139 a răspuns:

Este foarta normala inaltimea. eu am 13 ani si am 1. 59. am crescut mult pentru ca fac inot.incearca si tu.dezvolta corpul si te lungeste.