| geani444 a întrebat:

Am 16 ani si am 58 de kg si as vrea sa slabesc sa imi fac patratele cat de cat eu mananc de dimineata un cor cu ciocolata si seara o ceorba asa m-am obisnuit si alerg in fiecare zi cam cate doi kilometrii.As vrea sa imi ziceti daca fac bine sa slabesc sau daca nu imi explicati voi cum trebuie sa fac multumesc si astept un raspunsuri cate mai bune fara jigniri va rog

5 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Daca vrei abdomen, ar fi ok sa ai abdomen muchi, nu sa fii slab si sa ti se vada muschii de slab ce esti, fa abdomene in fiecare seara cate 200-300 de bucati in serii de 30-40-50(cate poti pana te doare si dupa ce te doare mai baga 10), nu trebuie sa mananci putin sa ai six pack trebuia sa nu mananci prostii, mananc si fructe, legume, pui la gratar de preferat cu orez, oua etc. fara dulciuri, chipsuri, ciocolati si dupa 5-6 saptamani ma cauti sa imi zici ca ai reusit, daca vrei doar umbre de patratelele te opresti dupa 2 saptamani iti faci 2-3 poze in 5-7 zile ramai cu pozele.

| Marus91 a răspuns:

Daca vrei patratele fa abdomene de 3 ori pe saptamana
seara incearca sa ai o masa cat mai usoara

| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Buna, as vrea sa te anuti sa lasi corno de dimineata cu ciocolata pentru ca nu este foarte bun in loc ai pute manca un strudel(sau 2) dar orice fara ciocolata pentru ca nu e una si cred ca mananc pai pai sa iti zic ceva: Painea INGRASA, deci, mai putin si ca sa faci patratele economiseste niste bine sa iti iei 2 gantere de 4KG... 1 de 2KG si 2KG si stai pe pat intins si te ridic cu amando gartere in sus si asa lucrezi trei pari ale corpului: muschii de la maini(bicepsii), "sanii" (adica muschii pieptorali) si nu in ultimul rand si burta(muschii abdominali) mie mi-a dat rezultare eu amveal 53 si al 14 ani si acuma am si patratele si muschi pe langa 46 de KG big grin

SPOR
funda, te rog!

| BejanNicoleta a răspuns:

Buna,cred ca pentru virsta ta 50-55 de kg este o norma, asaca nu ai mult de slabit, pentru asta eu iti propun un mic si simplu efort
Poti sa maninci ce doresti dar cu masura, fa-ti un regim strict, adica maninca in fiecare zi la aceeasi ora! dupa ora 6 STOP, Daca vrei patratele in fiecare zi fa ridicarea trunchiului cam cite poti adica vo 10-15 depinde cita putere ai, este simplu dar numai cu conditia ca doresti sa slabesti cu adevarat, evident tote astea nu se fac intr-o zi!

| BejanNicoleta a răspuns:

Poti sa imi raspunzi si tu la aceasta intrebare? ajuta-ma te rog
Buna TPU, as vrea sa aflu parerile voastre, si sa raspundeti sincer la intrebarile mele in legatura cu drepturile copiilor Art 2 Nondiscriminarea.
*Nondiscriminarea- toti copii fara exceptie indiferent de rasa, religie, situatie financiara, de ceea ce cred sau spun, de tipul de familie din care provin, au aceleasi drepturi.

1.Ce intelegi tu prin acest articol?
2.Asa dar, cum crezi se respecta acest drept in tara noastra?
3.Ati intilnit cazuri de genul asta in viata de zi cu zi?
4.In viata voastra pesonala ati avut de confruntt cu discriminarea?
5.Cum ati actiona in cazul, in care un prieten, sau chiar tu insa-si, ai fi fost discriminat/a?
Rog sa va atirnati serios si cu sinceritate fata de intrebarile mele si raspunsrile voastre.