| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la Orange sa-mi reincarc telefonul mobil cu 5 euro si doamna de acolo m-a intrebat daca vreau cu 5 euro minute sau 5 euro credit.Eu am spus cu 5 euro minute si mi s-a activat optiunea(2000 min, 2000mesaje...).Cum ar fi fost daca as fi ales 5 euro credit? As mai fi avut minute sa pot suna? Multumesc

Răspuns Câştigător
| tony00best a răspuns:

Uite aici...
Daca ai fi ales optiunea credit nu ai fi avut nici minute nici sms-uri pentru fiecare mesaj si apel s-ar fi luat din credit deci ai facut bine ca ai ales minutele.
Funda?

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca incarci o cartela cu minute, atunci apelurile pe care le faci consuma din pachetul de minute inclus. Atunci cand incarci cu credit, pentru fiecare apel este aplicat un anumit tarif, care consuma din creditul incarcat.
Gasesti informatii legate de planurile tarifare disponibile pentru cartelele PrePay aici http://www.orange.ro/prepay/plan-tarifar-start.html.
O zi buna,
Orange Helpers

| roxyana03 a răspuns:

NU! ti'ar fi bagat 5 euro pe cartela si trebuia sa activezi tu o optiune:*
T pup