| deliutza_7233 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare la engleza am de facut o compunere si la inceput trebuie sa scriu adresa cum se scrie o adresa? am in carte un exemplu da nu stiu ce inseamna exemplu e asta : 18 Ash Road London SW18 4PU? plzzzzzz help multumesc :*:*

Răspuns Câştigător
| hiphopbeatz a răspuns:

De exemplu adresa liceului meu scrs cum ai tu acolo 17 Italiana Street Bucharest atat adica: numarul strazii. street/road. orasul. alea sunt pentru cutia postala dar astea nu ai de unde sa le stii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18 e numărul casei Ash Road e numele străzi dar de fapt e bulevard ala sau ceva mai mare decât o simpla strada, ceva mai principal London numele orașului și SW18 4PU e codul postal.
Crede-ma pe mine ca stau în Londra.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebue sa scrii adresa ta de la strada

| davidmadalin a răspuns:

Cauta pe net dictionar englez-roman si scrie cuvantul care vrei sa fie tradus.winking. funda?:X