| Daniel1619 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare la mine pe pc cand il deschid inainte icoanele stiti au o culoare aleasa de tine din proprietati dar la mine erau incolore adica nu aveau culori stiti voi ce culoare aia de la scris si la mine nu era culoare doar albastru cand apasam pe ea dar asa nu avea nici o culoare se vedea scrisu fara fontu ala cu culoare vreau sa stiu cum sa fac sa nu imi mai arate culoare si doar scrisu. Si inca ceva de o vreme imaginea de pe desktop cand deschid pc imi arata icoanele si o imagine gri cum sa fac sa scap de ea? FUNDA

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incarca poza aici si posteaza linkul de la ea
http://imgur.com/
Mai intai incearca asta ->>>
FUNDAL COLORAT LA ICONITELE DE PE DESKTOP ->>> Intra in > control panel > display > tabul ->desktop si selecteaza 'customize desktop'. Click pe tabul webs? i asigura-te ca nu este selectat sau debifeaza tot din paginile Web apoi apasa OK? i OK ( Asigura-te ca nimic nu este bifat în lista de pagini Web)
Apoi -> Click dreapta pe Desktop si > Arrange Icons By... In partea de jos a meniului, asigura-te ca Lock Web Items on Desktop este DEBIFAT.
Daca nu merge, incearca sa schimbi imaginea de pe desktop ->orice poza in format.jpg, si daca tot nu merge, vezi mai departe ->
Intra in Start >Run > "regedit"
Navigheaza la
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ Current Version \ Policies \ Explorer
Editeaza valoarea ForceActiveDesktopOn la 0 daca ea este 1.
Restart pc.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Fa print screenuri si posteaza-le aici, ca nu inteleg ce vrei.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Daniel1619 explică (pentru neluL):

Uite sa dispara culorile alea de la icoane sa nu mai am cunloare la ele

| Daniel1619 explică (pentru neluL):

Dar nu stiu cum sa pun poza
am facut-o dar nu stiu cum sa ti-o trimit

| Daniel1619 explică (pentru neluL):

Prima varianta a mers foarte bine despre asta vorbeam eu multumesc mult mult! ai si funda!

| neluL a răspuns (pentru Daniel1619):

In fine! Bine ca ai rezolvat! Eu nu am fost online pana acum.
bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru Daniel1619):

Incarca poza aici si posteaza linkul de la ea
http://imgur.com/
Mai intai incearca asta ->>>
FUNDAL COLORAT LA ICONITELE DE PE DESKTOP ->>> Intra in > control panel > display > tabul ->desktop si selecteaza 'customize desktop'. Click pe tabul webs? i asigura-te ca nu este selectat sau debifeaza tot din paginile Web apoi apasa OK? i OK ( Asigura-te ca nimic nu este bifat în lista de pagini Web)
Apoi -> Click dreapta pe Desktop si > Arrange Icons By... In partea de jos a meniului, asigura-te ca Lock Web Items on Desktop este DEBIFAT.
Daca nu merge, incearca sa schimbi imaginea de pe desktop ->orice poza in format.jpg, si daca tot nu merge, vezi mai departe ->
Intra in Start >Run > "regedit"
Navigheaza la
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ Current Version \ Policies \ Explorer
Editeaza valoarea ForceActiveDesktopOn la 0 daca ea este 1.
Restart pc.