| xxxLoveGamesxxx a întrebat:

am o intrebare mai complicata (sper sa intelegeti de ce este vorba): Mama a vazut la stiri ca niste videoclipuri hazlii au foarte multe vizualizari si cei care le creeaza castiga bani datorita vizualizarilor. Acum ma tot bate la cap sa postez si eu cu cainele meu videocipuri dar intrebarea e "Pe ce site?". Cand a spus de vizualizari m-am gandit la Youtube dar ramane partea in care oamenii aceeia au obtinut bani. Ma puteti ajuta, va rog? Multumesc mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| Twilightthevampires a răspuns:

Intrebarea nu e deloc complicata, ei fac bani prin google adsense, asociaza contul youtube cu adsense si in functie de cate vizualizari au primesc cate un cent sau nu stiu cat pe vizualizare, problema este ca youtube cu adsense se asociaza doar in 20 de tari din lume si noi nu ne aflam in nici una din astea! dar iti poti face un site cu http://www.ucoz.ro/ si sa iti faci un cont la google adsense, pe siteul tau poti pune tot felul de documente(ceea ce crezi tu ca lumea cauta pe internet) aici te-am ajutat cat am putut, acum pune intrebarea cum iti imbunatatesti siteul gen : cum pui un videoclip cum pui poze si altii iti pot da unele tutoriale cum sa inveti chestiile astea,
Banii o sa iti vina in banca pe numele tau dupa ce dai detalii cu contul tau si despre tine!
mai pe scurt cere tutorial pentru :
-Creerea unui site!
-Creerea unu cont google adsense si niste detalii despre el
-Tutorial sau informatii despre asocierea conturilor
PS : e mult stres la mijloc si mult de munca cu astea nu vreau sa te descurajez dar daca faci ceva fa-o calumea sa poti avea vizualizari! eu am inceput dar m-am lasat de treaba ca era prea greu si prea multe nopti nedormite!

1 răspuns:
| samy97 a răspuns:

Da pe youtube cred...dar iti trebuie vizualizari, adica...cateva sute de milioane