| Andrew9555 a întrebat:

Am o intrebare si imi cer scuze de acum pentru categorie dar imi trebuie raspuns urgent.
Ce parere aveti de LIBRARIE.NET? Adica ce experiente ati avut cu ei, daca v-au dezamagit. Eu am comandat de la ei acum 3 saptamani niste manuale si culegeri si la fiecare 4-5 zile sunam si intrebam cand vor ajunge, doamna de la relatii cu clientii imi spunea mereu ca nu mai dureaza mult, ca vor veni in 2-3 zile si trecea saptamana si tot nu veneau, acum nici nu stiu daca sa mai astept inca o saptamna si sa fac 1 luna sau sa anulez comanda si sa incerc in alta parte. Oricum timpul lor de livrare este exorbitant de mare adica de la 17 zile si pana la 28 mi se pare de-a dreptul exagerat si nejustificat. Astept opinii, experiente altor persoane cu aceasta librarie online.

Va multumesc.

4 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Si eu am comandat de acolo acum cateva luni si inca nu mi-a venit cartea.

| Ciprian_Toncean_1982 a răspuns:

In general cu manualele e mai complicat, majoritatea librariilor online lucreaza in sistem de precomanda (adica le comanda dupa ce au comenzi ferme), acest lucru e destul de deranjant, mai ales daca clientii nu sunt anuntati. Am comandat carti de pe http://bookcity.ro si http://elefant.ro si nu am avut probleme, livrarea s-a facut prin curierat rapid in 24h.

| Chiazna_Gigel_1977 a răspuns (pentru Ciprian_Toncean_1982):

Depinde ce ai comandat. Foarte probabil daca comandai aceleasi titluri, aveai aceleasi probleme. Deocamdata librarie.net este #1 de departe si are stocuri mai multe si preturi mai mici. Iata doar un exemplu: 3S - Sanatoasa, Supla, Satula (Carte + DVD) nu se gaseste la elefant ci doar la librarie.net. Iata inca un exemplu: http://www. librarie.net/carti/72819/Calendarul-naturii - elefant nu o are. Cat despre curier, si librarie.net lucreaza cu Fan Curier si livrarea functioneaza identic pentru cartile in stoc. Ce mai pot sa iti spun este ca librarie.net nu lucreaza in sistem precomanda, la manuale s-au facut stocuri la cele mai vandute inca de asta vara. Bineinteles ca se gasesc mereu mici edituri si specialitati rare la care nu sunt stocuri, dar nici Amazon nu are totul pe stoc, stocul este strict legat de puterea de cumparare de la noi si de strategia librariilor care in general este similara.

| Ciprian_Toncean_1982 a răspuns (pentru Chiazna_Gigel_1977):

E greu sa faci stocuri la manuale, "inca de asta vara" deoarece nici editurile nu le au... dar e o intreaga poveste... Am evitat librarie.net deoarece are praguri mari pentru transport gratuit, in rest toate bune.