| Darky142 a întrebat:

Buna Tpu.Am o memorie ddr1 1 gb frecventa 400 de curand vedeam ca se tot blocheaza pc si am reinstalat windowsul si acum imi citeste memoria doar de 512 mb oare s-a intamplat ceva cu memoria?

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Ce windows ai instalat, si ce windows ai avut?
Descarca http://kat.ph/speccy-1-14-288-t6079075.html instaleaza-l si deschide.
In stanga o sa iti scrie; ram; dai click pe ei si vezi daca iti merg toti,(unde scrie mhz si se incarca acol trebuie sa apesi)

5 răspunsuri:
| Darky142 explică:

Am avut xp profesional sp3 si acum am instalat unu simplu xp sp3 din 2002

| Darky142 explică (pentru Darky142):

Multumesc uite ce arata in program
Type DDR
Size 1536 MBytes
DRAM Frequency 133.0 MHz
CAS# Latency (CL) 2.5 clocks
RAS# to CAS# Delay (tRCD) 3 clocks
RAS# Precharge (tRP) 3 clocks
Cycle Time (tRAS) 6 clocks
Physical Memory
Memory Usage 54 %
Total Physical MB
Available Physical 465 MB
Total Virtual 2.40 GB
Available Virtual 1.91 GB
SPD
Number Of SPD Modules 2

| tteo92 a răspuns (pentru Darky142):

Pai e bine cum iti arata, deci nu ai de ce sa-ti faci grij.
Dai un click la number of spd modules 2.La slot unu. si vezi ce scrie la fiecare in parte. cate memorii ai in pc?

| Darky142 explică (pentru tteo92):

Doua memori una de 512 si una de 1gb

| tteo92 a răspuns (pentru Darky142):

Atunci n-are cum sa iti arate,,, Available Virtual 1.91 GB
Asta inseamna ca ai 2gb.
Bine, zi-mi ce iti scrie in drept cu; SIZE: unde scrie memory