| Marylol a întrebat:

Buna TPU am o problema cu imprimanta Canon MG2250 imi arata eroarea 6 si imi scrie asta
Support code:1688
The following ink has run out.
Black
Replace the ink cartridge and close the paper output cover.
If printing is in progress, and you want to continue printing.press the printer "s Stop/Reset button for at least 5 seconds with the ink cartridge installed. Then printing can continue under the ink out condition.
The funtion for detecting the remaining ink level will be disabled.
Replace the empty ink cartridge immediately after the printing.
The resulting print quality is not satisfactory, if printing is continued under the ink out condition.va rog sa ma ajutati trebuie sa trag urgent ceva la Xerox

Răspuns Câştigător
| Moshoo a răspuns:

E gata cerneala neagra, trebuie sa umpli cartusul sau sa-l inlocuiesti.

| Marylol explică (pentru Moshoo):

Am umplut cartusul oare sa-i mai pun?

| Moshoo a răspuns (pentru Marylol):

De unde stii ca e plin?

| Marylol explică (pentru Moshoo):

Da pe afara cerneala

| Moshoo a răspuns (pentru Marylol):

Pai mai goleste putin din el, sterge-l bine si pune-l inapoi.De obicei se duce cu alcool izopropilic, banuiesc ca nu ai asa ceva, incearca cu spirt.Bafta!

| Marylol explică (pentru Moshoo):

Da gata am rezolvat oricum mersi pentru ajutor