| LexieღLorraine a întrebat:

Am o problema cu un site numit "Do Searches", din care fac parte, din cate am inteles, si asa zisele "cookie-uri". Problema este ca din cauza lor imi merge calculatorul din ce in ce mai greu.Am cautat pe internet cum pot sa scap de ele si am gasit ca le pot scoate din control panel sau din setarile de la Google Chrome. Dar o alta problema este ca le-am cautat in tot calculatorul si nici urma de ele. M-am uitat in control panel, in setari la Google, in My Computer, la dowloads si nimic sad. Dar cand deschid Google Chrome imi apare "Do Searches" ca scrie si acolo sus.Chiar nu mai stiu ce sa fac. Trebuie sa scap de el. Va rog niste sfaturi. Dau fundita happy!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ti-as recomanda sa descarci 3 programe toate free:
CCleaner. ii dai sa analizeze si apoi sa curete. dupa aceea repari registrul, e a doua optiune.
adwcleaner. acesta o sa-ti curete browserele.
malwarebytes. dai sa scaneze profund si elimini tot ceea ce iti gaseste.
Bafta.

| gelu1970 a răspuns:

In caz ca nu vei reusi, desi nu cred, e un program...SPY HUNTER ce elimina do search. do search e considerat un virus. in fine, daca nu da rezultate ceea ce am scris, eu iti dau spy hunter ca sa il rulezi. nu e free, deci nu o sa-l gasesti usor. imi spui ce ai facut, ok?

| VladyXR a răspuns:

Salut LexieღLorraiиe.Do Searches se sterge odata cu stergerea browserului.
Cum procedam?
1.Intram la locatia browserului
2.Stergem toate datele tot cu Shift+Delete
3.Intram in Control Panel si Stergem Google Chrome.
4.Instalam inapoi Google Chrome in alta disc cum ar fi D!
Sper ca te-am ajutat.
Funda?