| Dyex a întrebat:

Va rog raspuns rapid.Am un ford focus scurt din 2000 cu motor 1.6 inscris pe bulgaria.Intrebarea mea este cat ma costa sa il inscriu pe numele meu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti calcula timbrul de mediu folosind calculatorul oficial ANAF, aici:
http://static.anaf.ro/......_2013.html
La aceasta suma se mai adauga, dupa caz, costul ITM, RCA, impozitul anual, numerele de circulatie si rovinieta.

| ÎngerCretin a răspuns:

Daca ai mai putin de 25 de ani te sfatuiesc sa o treci pe numele parintilor pana pe la vreo 30-35 de ani, deoarece platesti mult mai mult. Si cred ca e minim 600 ron pe 6 luni