| Brinzan_Denis_1996 a întrebat:

Am o unitate model IBM / Windows Xp / si am o boxa inclusa in unitate si adineauri mi-am cumparat o pereche de casti si cand includ mufa in unitate mi se aude muzica si in casti si in boxa din unitate! Cum fac sa dezactivez sunetul la boxa din unitate si sa mi se auda doar in casti? va rog frumos raspunsuri ca lumea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am sa incerc sa te ajut la boxse ai o gaura pentru casti conecteaza castile la boxse si as sarputea sa nu se mai auda in boxse

| Brinzan_Denis_1996 explică (pentru anonim_4396):

Stii care e faza...eu nu am boxe ca daca era sa am boxe probabil imi mergea sa ascult muzica doar in casti.problema consta in boxa care e inclusa in unitatea centrala de la calculator.nu o pot bloca.nici sa ii opresc sonorul, nimic. daca aveam boxe probabil bagam mufa in gaura de la boxa si se oprea sonorul la boxa si se audea doar in casti...asa merge sa includ mufa in unitate si se aude in casti dar se aude si in boxa la unitate.

| Brinzan_Denis_1996 explică (pentru Brinzan_Denis_1996):

S-a rezolvat problema.multumesc oricum.problema era ca umblasem eu la setari.acum am reinstalat windows si merge perfect sa incorporez mufa de la casti direct in gaura verde de la unitate!

3 răspunsuri:
| Brinzan_Denis_1996 explică:

Pana la urma am reinstalat windows-ul si merge sa ascult muzica in casti cu mufa direct incorporata in unitate! probabil umblasem eu inainte la setarile sunetului. multumesc oricum.