| adriana543768654567895334 a întrebat:

Am si eu doua intrebari. 1. Stiti ca pe orice cartela sim pe fata scrie niste numere. Ce sunt cu ele?
2. App si cum aflu codul puk? cand intru imi cere pukul si nu-l stiu, decat pinul. Va rog ajutati-ma. Va multumesc ft frumos. Pa pa.

3 răspunsuri:
| eusebiumunteanu a răspuns:

Pe sim-ul ce intra in telefon? Da, e serialul cartelei. Codul puk il afli la *#100# de pe un alt telefon din aceeasi retea cu a ta. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti ofer acesti pasi doar daca esti pe Cosmote!
Pe alte cartele stiu ca trebuie sa ste duci la operatorii Orange sau Vodafone...
1. Trebuie sa stii numarul tau de telefon
2. De pe un alt telefon formezi *100#
3. Alegi ramura Servicii - adica optiunea 5
4. la optiunea 6 ai codul puk
5. Si acolo vei introduce numarul de telefon pentru care vrei sa afli codul puk, adica numarul tau. Bafta

| trifescugabriela a răspuns:

Daca esti pe Orange: Cand ai luat cartela respectiva era pusa intr-un plic (un fel de plic cu credit si toate cele instructiuni si tot felul de lucru despre Orange) eh cand ai dat sa rupi cartela ca o pui in tel acolo ea era pusa pe o alta cartela (seamana cu cea de tel fix) si acolo pe cartela aia aveai codul puk pe spate! ala trebuie introdus!