| AndreEa_8847 a întrebat:

TPU. va rog frumos sa ma ajutati! crying. am un tel nokia 5030. in acest tel sta mai mult cartela de cosmote. el este deblocat. si cand bag cartela de csm imi cere decat pinul iar cand bag cartela de vodafone imi cere si codu de siguranta, bag codul de siguranta 1989 si nu merge imi spune eroare de cod. alt cod nu este. ce pot sa fac? am nev urg de el sa bag vdf straight facepls:-

1 răspuns:
| mikkhhell a răspuns:

Codul de siguranta la telefoanele Nokia este format din cinci cifre, deci pe langa cel format de tine trebuie sa mai existe o cifre de care tu nu ai tinut seama sau ai tastat o cifra de doua ori fara sa remarci asta, incearca 19899.