| Alecsica a întrebat:

Salut de 2 zile am problema cu "floppy-ul" - (unde se baga dischetele).
Am fost nervos tin minte si am dat un pumn in unitate si de 2 zile incoace am probleme cu floppy-ul se tot aprinde beculetul ala verde si parca incearca sa citeasca ceva dar chestia asta dureaza in intervale de cateva secunde si tot asa. Nu am idee cum sa rezolv problema... Daca ma puteti ajuta... dau funda! +ca se aude un zgomot enervant gen "taaar" Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Il poate dezactiva si din bios, undeva unde vede floppy A 1, 44 sa seteze pe "not installed"

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Declupeaza-i alimentarea.Din interior desigur. Oricum nu se mai folosesc!

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Daca nu stii care scoate toate cablurile ce tin de el.

| stlucian a răspuns (pentru laurentiu80):

Da dar o sa-ti consume curent el fiind in standby! Fie el si mic!
Dezinstaleaza tot ce tine de floopy!

| laurentiu80 a răspuns (pentru stlucian):

Il poate dezactiva si din bios, undeva unde vede floppy A 1, 44 sa seteze pe "not installed"

| Alecsica explică:

Multumesc tuturor! am rezolvat!